Čo robíme


KONTINUÁLNE VZDELÁVAME

Organizujeme prezenčné kurzy so zameraním na informačné technológie a mäkké zručnosti. Okrem teoretickej prípravy sprostredkujeme prácu na reálnych projektoch formou platených stáží aj popri zamestnaní.

POMÁHAME K ZMENE

Poskytujeme pomoc s úpravou životopisov na rozličné pozície v rámci IT sektora, s prípravou na pohovor, kariérne poradenstvo, sprostredkujeme kariérny koučing a mentoring. Vítame partnerstvá a podporujeme business networking.

MOTIVUJEME

Povzbudzujeme ľudí k práci s technológiami a hlavne k práci na sebe. Prednášame učiteľom, študentom aj verejnosti, aby sme priblížili informatiku v praxi, a to hlavne dievčatám a ženám, ktoré sa týmto smerom často nevyberajú.

BÚRAME STEREOTYPY

Podporujeme diverzitu rôznymi spôsobmi, od výberu našich lektorov až po predstavovanie úspešných žien a mužov s rozličnou IT špecializáciou v našich podcastoch alebo počas tematických meetupov. Vítame inakosť.

Naša vízia


Chceme pomôcť vyvrátiť predsudok, že ženy sa na prácu s technológiami nehodia. Chceme ukázať, že na to, aby sa človek do IT dostal a presadil, nepotrebuje nutne tú správnu vysokú školu, ale chuť učiť sa, zdroje tých správnych informácií a vytrvalosť. Veríme, že podnietime aj súčasný systém školstva k zmene, aby bolo aktuálnejšie a viac prepojené s praxou. 

 

S talentom na technológie sa ľudia nerodia, aj keď niektorí tomu radi veria. Chceme tento mýtus vyvrátiť tým, že našich študentov učíme podstatné veci k práci v IT. Neučíme ľudí programovať bez kontextu ani riadiť projekty na vývoj softvéru bez znalosti programovania. U nás učíme zručnosti budúcnosti. Ktokoľvek sa chce uplatniť na trhu práce aj zajtra, musí sa učiť už dnes. 

 

Každý piata pracovná ponuka v Košickom kraji je z oblasti informačných technológii. 93% pracovných pozícií v EÚ dnes vyžaduje digitálne zručnosti. A aj keď veľa pozícií budúcnosti dnes ešte neexistuje, dovolíme si s istotou tvrdiť, že dianie sa bude točiť okolo technológií. V IT sektore sú platy v priemere dvojnásobne vyššie ako priemerná mzda. Chceme, aby sa Slovákom žilo lepšie. Informačné technológie majú minimálne 2-násobnú produktivitu práce oproti ostatným odvetviam. Čím viac Slovákov pracuje v IT, tým lepšie sa darí našej ekonomike.

 

Slovenské ženy tvoria početnú časť pracovnej sily, ktorá má potenciál pomôcť naplniť nedostatok pracovných síl v IT sektore u nás. Veríme, že prispejeme k dosiahnutiu 30% podielu študentiek na technických fakultách a aspoň 30% podielu žien v IT pracujúcich na technických pozíciách. A jedného dňa sa nás už nebudú pýtať, aké je to byť ženou programátorkou, ale len aké je to byť programátorkou.

Naše hodnoty


Kto sme


Lenka Hlinková

Managing Director

Lenka vyštudovala Podnikovohospodársku fakultu Ekonomickej Univerzity v Bratislave. Už počas štúdia bola jednou zo spoluzakladateliek startupu estyler.sk. Neskôr sa zamestnala v nadnárodnej spoločnosti ako projektová manažérka a za 12 rokov praxe v IT pôsobila aj ako biznis analytička pre vývoj softvéru, tím líderka a UX dizajnérka. Dva roky pracovala v Londýne na projektoch pre prestížnych klientov ako Audi a Westfield Shopping Centres. Je autorkou prvej slovenskej motivačno-náučnej knihy pre súčasné i budúce “ajťáčky” s názvom Ženský algoritmus. V roku 2018 pomáhala  ako konzultantka v neziskovej organizácii Aj ty v IT. V roku 2019 získala titul Google Certified Trainer for Education, je oficiálnou líderkou iniciatívy Sheryl Sandberg – Lean In na Slovensku a pôsobí aj ako konzultantka pre diverzitu a inklúziu. 

Iveta Tonhauserová

Technical Director

Ivet vyštudovala informatiku na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej Univerzity v Košiciach. Ako softvérová inžinierka a večne jediná žena v tíme pôsobí už 14ty rok. Za ten čas mala možnosť pracovať v medzinárodných tímoch na veľkých projektoch pre nadnárodné spoločnosti ako i plniť rolu technickej one woman show v rôznych malých startupoch na Slovensku a vo Fínsku. Vo svojom voľnom čase sa aktívne venuje tzv. expertnému dobrovoľníctvu – spolupráci s občianskými združeniami a neziskovými organizáciami, v rámci ktorej im pomáha s tvorbou informačných systémov, webových stránok a digitálnych produktov. Medzi najznámejšie patrí spolupráca so Slobodou Zvierat, Aj ty v IT, LEAF či DePaul. Tohtoročná celoslovenská kampaň v spolupráci s bezdomoveckým útulkom DePaul s názvom “Adoptuj Posteľ, Zachráň Život” dokonca získala viacero ocenení.